imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak povolit mono zvuk pro AirPods


Nebo pro jakákoliv jiná sluchátka. K čemu je to dobré? Například když chcete přes sluchátka poslouchat ve dvou, ale nechcete přijít o žádné zvuky ani slova.

Uživatelé se většinou při poslouchání hudby nebo sledování filmu na svém telefonu příliš nestarají o to, zda zařízení hraje stereo, nebo mono. Většina zdrojů totiž využívá mono zvuk. Najdou se ale i takové, které využívají každé sluchátko zvlášť.

Pokud ale půjčíte jedno sluchátko někomu jinému, můžete přijít o poměrně důležitou část. Následující nastavení vám umožní slyšet vše v obou sluchátkách.

iOS

  • Otevřete Settings.
  • Vstupte do General > Accessibility a vyhledejte sekci Hearing.
  • Zde povolte Mono Audio.

macOS

  • Otevřete System Preferences
  • V nastavení Accessibility vyhledejte sekci Hearing.
  • Povolte Play stereo audio as mono.

Poznámka: Pokud posloucháte pouze z jednoho sluchátka AirPods a druhé vložíte do nabíječky AirPods, sluchátka jsou natolik chytrá, že budou hrát oba kanály v aktivním sluchátku automaticky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.