imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak přesunout hudbu ze Spotify do Apple Music


Nebo libovolné další služby pro streamování hudby. Ukážeme vám způsob, jenž přechod mezi platformami zkrátí na několik málo minut.

Upřímně miluji Spotify, a nejenže jde o jasného lídra na trhu hudebních streamovacích služeb, zároveň i nabízí nejlepší služby ze všech. Nicméně Apple dává do rovnice svůj skvělý ekosystém, mnoho z uživatelů tak často přemýšlí, zda by přeci jen přechod na Apple Music nestál za to. To samé platí pro mě. Chtěl bych si pořídit HomePod, bez Apple Music si pak nepustím ani stanici Beats 1.

Změny často bolí, zejména, pokud se bavíme o hudbě, dost jsem se tak přechodu obával. Neznal jsem žádné řešení, jež by snadno a rychle převedlo mou knihovnu na jinou platformu. Našel jsem však ultimátní řešení: Tune my Music. Stránka není zajímavá jen díky tomu, že můžete různé streamovací služby propojit navzájem, ale lze přenášet i playlisty z YouTube do Spotify, Apple Music, Tidalu, Deezeru, Google Play Music, Pandory či Amazon Music. Slušné, co?

Celý proces je snadný, zabere jen několik kroků, rozhodně však potřebujete být zaregistrovaní tam, kam chcete knihovnu přenášet. V případě přechodu ze Spotify k Apple Music můžete využít bezplatného tříměsíčního předplatného, pokud pak předplatíte, dostanete ještě měsíc zdarma navíc. Vše, co potřebujete, jsou tedy dva účty na streamovacích službách.

  1. Jděte na stránku Tune my Music.
  2. Zvolte platformu, odkud chcete svá data přenést.
  3. Přihlaste se.
  4. Zvolte playlisty, které chcete přenést.
  5. Zvolte cílovou službu.
  6. Odstartujte převod.

Je dobré vědět, že převod není zcela perfektní. Já jsem měl na převod 3000 položek, 15 z nich se převést nepovedlo (stránka vám to dá vědět). Šlo o drobné místní interprety, kteří měli smlouvu pouze u Spotify. Má hudba se okamžitě objevila v iTunes, překvapivě však ne na mém telefonu. Nedokážu přesně určit, co můj problém nakonec vyřešilo, ale pohrával jsem si s přepínači v Nastavení > Hudba > Apple Music > iCloud Music Library. Stačilo však počkat pár minut, a bylo to.

Obecně však služba funguje skutečně skvěle, navíc jsem si mohl užít měsíčního bezplatného poslechu hudby navíc (díky, Apple!). Už se těším na porovnání možností služby oproti období krátce po spuštění (tehdy jsem Apple Music testoval naposledy).

Poznámka: Po otevření aplikace Apple Music může po kliknutí na ikonku srdce, následně na ikonku profilu udělat jistá nastavení. Zde byste měli rozhodně povolit službu Tune my Music, pokud chcete dosáhnout bezchybného převodu dat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.