imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Jak přijmout hovor na iPadu a Macu


Ekosystém Applu umožňuje přijímat telefonní hovory přes iPad a Mac. Jak funkce funguje?

Apple představil v rámci Continuity možnost přijmout hovor na kterémkoliv vašem zařízení. Jedná se o velmi užitečnou funkci. Stačí si představit, že sedíte v kanceláři, urputně na něčem pracujete a najednou vám zazvoní telefon. Místo toho, abyste ho museli hledat po celém stole pod hromadou dokumentů, můžete hovor jednoduše vzít na svém Macu.

mac

Funguje to stejně jako s aplikací FaceTime na iPadu. Pro možnost zvednout hovor přes jiné zařízení stačí splňovat následující kritéria:

  • na obou zařízeních musíte být přihlášeni na iCloud a FaceTime pod stejným Apple ID,
  • obě zařízení musí být připojena ke stejné síti a mít aktivováno Bluetooth.

Pak už stačí pod Settings > Phone > Calls on Other Devices povolit možnost „Allow Calls on Other Devices“ a ze seznamu vybrat daná zařízení.

iphone

Nezapomeňte tuto možnost povolit také na přijímacích zařízeních. V případě iPadu vstupte do Settings > FaceTime a aktivujte „Calls from iPhone“. Na Macu otevřete aplikaci FaceTime, v pravém horním menu zvolte FaceTime > Preferences a aktivujte „Calls from iPhone“.

Poznámka: Ve stejném menu můžete povolit také přijímání hovorů z telefonního čísla přes FaceTime. Přijímat hovory tak můžete i od uživatelů, kteří iPhone ani jiné produkty Applu nepoužívají.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.