imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple tv

Jak restartovat Apple TV


Stejně jako každý jiný technologický produkt potřebuje i Apple TV občas oddych. Pojďme se podívat, jak můžete svou chytrou televizi restartovat.

Chytrá televize Applu sice není jedním z nejprodávanějších produktů na trhu, to ale neznamená, že se nejedná o kvalitní zařízení. Podle našich předchozích zkušeností jsme zažili jen jediné podivné chování tvOS. Rychlý restart a bylo vše opět v pořádku.

iphone

Restart můžete provést hned několika způsoby. Tím asi nejběžnějším je přes Nastavení > Systém > Restart. Pokud je systém zamrzlý a nereaguje, stačí vytáhnout televizi ze zásuvky. Sám Apple tuto metodu uznává jako oprávněnou.

My osobně tuto metodu moc rádi nemáme, i když víme, že tím své zařízení nijak nepoškodíme, nicméně vytáhnutí ze zásuvky není úplně nejelegantnější. Podobně jako na iPhonu, iPadu a Apple Watch existuje ještě jedno řešení, jak Apple TV přimět k restartu. Na dálkovém ovládání zmáčkněte zároveň tlačítka Menu a TV a držte je, dokud se neobjeví načítací obrazovka.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.