imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

dock

Jak rozdělit ikonu v Docku?


macOS nabízí pro Dock několik příkazů. Ukážeme vám jeden, který vám umožní do Docku přesunout „prázdné“ ikony, díky kterým si můžete oddělit ty klasické.

Dock v macOS představuje stejnou funkci jako Tray ve Windows: nejpoužívanější aplikace snadno po ruce. Co když je jich ale až moc? Software pro práci, multimédia, obrázky, editaci atd.

Možná vám pomůže si je oddělit dle kategorií:

  1. Otevřete Terminal.
  2. Vložte následující příkaz: defaults write com.apple.dock persistent-apps -array-add ‘{tile-data={}; tile-type=”spacer-tile”;}’
  3. Stiskněte Enter.
  4. Vložte killall Dock a opět stiskněte Enter.
dock

V Docku se vám pak mezi ikonami objeví „díra“. Ta funguje stejně jako ikona jakékoliv jiné aplikace. Můžete ji tedy přesouvat nebo pravým kliknutím odstranit.

Pro přidání více prázdných ikon celý proces opakujte.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.