imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

exposé

Jak se na Macu přepínat mezi plochami a aplikacemi?


Dnešní tip je zejména pro začínající uživatele Macu a dozvíme se, jak se přepínat mezi otevřenými plochami a běžícími aplikacemi.

Již dlouhou dobu je součástí macOS a OS X funkce Exposé. A přesně ta nám pomůže s dnešním problémem.

Někomu může dělat obtíže přepínání mezi aplikacemi, jelikož klávesová zkratka Alt + Tab z Windows na Macu nefunguje a musí se na to trošku jinak.

exposé

Řešením je právě zobrazení Exposé. To vyobrazí všechny otevřené plochy a běžící aplikace, mezi kterými se můžete přepínat.

Exposé vyvoláte dvěma různými způsoby. Prvním je přejetí třemi prsty po trackpadu směrem nahoru. Druhý bude pro někoho ještě jednodušší, jelikož stačí zmáčknout klávesu F3.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.