imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Jak si na iPhonu nechat oznamovat volajícího


Věděli jste, že díky jedné prastaré funkci umí iPhone nahlas sdělit jméno volajícího? V článku vám ukážeme, jak tuto funkci nastavit.

Funkce sice není primárně určena pro jazyky mimo angličtinu, na její akcent si ovšem dá zvyknout. Něco jako když se GPS navigace snaží vyslovit jméno ulice. Trošku to bolí, ale poté si zvyknete.

iphone

Funkci lze aktivovat v každém jazyce. Při příchozím hovoru pak umí nahlas vyslovit jméno volajícího. To se vám hodí, když nemáte telefon po ruce, například v autě. Určitě se nebojte funkci vyzkoušet:

  1. Vstupte do Nastavení.
  2. Otevřete menu Telefon.
  3. Tapněte na Oznamovat hovory.
  4. Zvolte požadované situace.

Vybrat si můžete, aby telefon oznamoval jméno volajícího v autě a se sluchátky, nebo jen se sluchátky.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.