imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple watch

Jak si v watchOS 5 uspořádat Control Center


Nechtěné funkce z Control Center bohužel odstranit nejde, ale alespoň si můžete uspořádat jejich pořadí dle vlastních preferencí.

Apple nikdy nepovolal svým uživatelům 100% customizaci. Ačkoliv své myšlenky týkající se ovládání nikdy neskrýval, jednu dobu jste si nemohli dokonce změnit ani pozadí na svém iPhonu.

Striktně omezená možnost nastavení rozhraní platila také pro Control Center. Až s příchodem iOS 11 jsme si mohli uspořádat několik ikon. Pro Control Center v Apple Watch to platí s příchodem watchOS 5.

apple watch

Ikony lze uspořádat následujícím způsobem:

  • vyvolejte Control Center přejetím nahoru po displeji Apple Watch,
  • sjeďte dolů,
  • vyberte „Edit“,
  • třesoucí se ikony můžete přetáhnout na požadovanou pozici,
  • pro uložení tapněte na „Done“.

Od dnešního dne si můžete užívat tuto kouzelnou „revoluci“, na kterou jsme čekali několik let.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.