imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

youtube

Jak smazat historii na YouTube?


YouTube vám nabízí doporučená videa na základě vašeho vyhledávání a zhlédnutých videí. To ale nemusí znamenat obsah, který vás zajímá doopravdy. Dnes si ukážeme, jak tyto informace smazat.

Tento malý trik se sice netýká přímo světa Applu, užitečný ale rozhodně je. Google funguje na základě naší aktivity a vyhledávání na internetu. Sbírá informace a podle toho nám nabízí obsah a reklamu. Algoritmus ovšem nemusí být úplně přesný.

Řekněme, že pravidelně sledujete technologická videa a náhodou narazíte na poslední dobou velmi oblíbený hudební videoklip. Je úplně jedno, že vás populární hudba nezajímá a nikdy jste od daného interpreta nic neslyšeli, můžete si být jistí, že od přehrání videa vám bude podobný obsah nabízen pravidelně.

 

youtube historie

Nicméně se tomu můžete vyhnout smazáním historie vyhledávání a sledování, čímž vám bude YouTube nabízet zejména nová videa podle vašich odběrů. Smazat historii můžete pod následujícím odkazem: https://www.youtube.com/feed/history. Zde najdete možnost „Vymazat celou historii sledování“.

Pro zobrazení možnosti smazání historie musíte mít ze seznamu vybránu možnost „Historie sledování“. Historii sledování můžete také vypnout aktivováním možnost „Pozastavit historii sledování“.

Pod možností „Historie vyhledávání“ můžete obdobně smazat historii vyhledávání a deaktivovat historii vyhledávání, díky čemuž vám YouTube nebude nabízet obsah na základě vašeho předchozího vyhledávání.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.