imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak snadno komprimovat PDF soubory


Pokud často vytváříte velké PDF soubory, které následně všemožně posíláte, tato jednoduchá, ale skvělá aplikace se vám bude náramně hodit.

Pokud používáte pro editaci textu, vytváření tabulek a prezentací balíček iWork, pravděpodobně už jste setkali s tím, že druhá polovina světa, která nepoužívá produkty Applu, si neví rady s jeho formáty souborů. Zatímco iWork s formáty Office spolupracují, naopak tomu tak bohužel není. Navíc když už jsou uživatelé schopní konvertovat soubory Applu na ty kompatibilní s Office, výsledek je většinou nějakým způsobem rozházený.

Nejlepším řešení tohoto problému je staré dobré PDF. Pokud příjemce dokument nehodlá editovat, je PDF nejlepší alternativou pro zachování původní formy. I tento formát s sebou ale nese nějaké problémy: při přidávání obrázků může výsledná velikost narůst do značných rozměrů. Existuje jedno nativní řešení pro kompresi PDF souborů, o kterém jsme psali již dříve, tentokrát bychom vám ale rádi ukázali pohodlnější způsob pro ostřílené pracanty.

PDF Squeezer je značně jednoduchá aplikace, v podstatě drag & drop platforma, do které přetáhnete PDF soubor a vyleze vám jeho zredukovaná verze. Taková kouzelná krabička. Nabízí ovšem celou řadu nastavení. Například možnost přepsání původního souboru, přidat ke zkomprimovanému souboru nějakou příponu, můžete si po ukončení komprese nechat zahrát oznamovací tón a tak dále.

To vše i s několika soubory zaráz. Při hromadných operacích nemusíte honit soubory po celém disku, jelikož PDF Squeezer umí vyhledat PDF soubory v adresářích automaticky.

Musíte ovšem počítat s tím, že komprese pracuje s hodnotou DPI (bodů na palec) dokumentu, pokud tedy zvolíte nejvyšší kompresi, výsledná kvalita přiložených obrázků nemusí být dostatečná. Před samotnou kompresí tedy zvažte účel souboru. S tím vám pomůže samotný software, který zobrazí, jak velkou kompresi požadované nastavení vyžaduje.

Netvrdíme, že PDF Squeezer je povinností pro všechny, jestliže ale s velikostí souborů bojujete, cena za aplikaci rozhodně není tak vysoká. Nebo pokud jste předplatiteli Setapp, dělí vás od instalace jediné kliknutí.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.