imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone 5s

Jak uskladnit náhradní iPhone


Spoustu lidem se může stát, že se jim bude doma povalovat nepoužívaný iPhone. Může se jednat o náhradní zařízení k novějšímu modelu, které dobře poslouží i po letech. Zejména, pokud se o něj dobře postaráte.

Jak se starat o zařízení, kterého se celé „věky“ ani nedotknete? Stačí dostatečná dávka energie. Stejně jako všechny ostatní Li-ion baterie, i ta v iPhonu spotřebovává energii, i když je telefon vypnutý. Pokud si pohlídáte následující tři věci, váš telefon bude v perfektní kondici i po letech.

iphone baterie

Jelikož se iPhone vybíjí, i když je vypnutý, mnoho uživatelů se může domnívat, že když svůj telefon nabijí do 100 %, nemusí se o něj starat tak moc. Pravdou ovšem je, že tomuto typu baterií nabíjení do 100 % zase až tak moc nesvědčí. Nejideálnější stav se pro každodenní použití nachází někde mezi 20 až 80 %. Pokud máte nějaký telefon v šuplíku, nabijte ho na 50 % a nechte ho tam.

Záleží také na tom, kam přesně telefon uložíte. Samozřejmě nedoporučujeme žádné vlhké prostředí ani přímé sluneční světlo. Nejlépe bude vašemu telefonu, když ho uložíte na nějaké neutrální místo s co nejméně kolísající teplotou. Podle Applu jsou iPhony připraveny pro běžný provoz při 0 až 35°C, přičemž optimální teplota je mezi 16-22°C. Dodržením těchto detailů výrazně prodloužíte životnost svého zařízení.

iphone

A konečně, nesmíte zapomínat své zařízení dobíjet. Pokud Li-ion baterii necháte vybitou delší dobu, může ji to poškodit podobným způsobem, jako byste ji nechali v 30-40°C vedru. Baterii se vyplatí dobít na zhruba 50 % každého půl roku. A nezapomeňte, že až budete své zařízení chtít zase používat, může mu chvíli trvat, než se opět stabilizuje.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.