imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

klávesnice

Jak uspořádat ikony v menu baru na Macu


Menu bar na Macu se dá uspořádat mnohem snadněji, než byste si mohli myslet. V článku vám ukážeme, jak si menu bar reorganizovat, smazat a přidat do něj nové prvky.

V macOS naleznete v menu baru řadu tlačítek, která pro vás mohou být důležitá. Snadno se přes ně dostanete ke kalendáři, hodinám, stavu baterie, vyvoláte Siri a připojíte se k wifi síti. Samozřejmě si můžete celou tuto sekci samovolně upravit.

mac

Pro uspořádání ikon stačí podržet tlačítko Command a přetáhnout požadované ikony na požadované místo. Pro odstranění ikon nativních aplikací podržte tlačítko Command a přetáhněte ikonu pryč z baru. Pokud si přejete nějakou ikonu přidat, máte následující možnosti:

  1. Screen mirroring – Předvolby systému > Displej
  2. Přepínač jazyka – Předvolby systému > Klávesnice > Vstupní zařízení
  3. Stav baterie – Předvolby systému > Úspora energie
  4. Wi-Fi: Předvolby systému > Sítě > Wi-Fi
  5. Bluetooth: Předvolby systému > Bluetooth
  6. Přepínač účtů – Předvolby systému > Uživatelé a skupiny
  7. Datum a čas – Předvolby systému > Datum a čas > Hodiny

V případě aplikací třetích stran je tato možnost uvedena přímo v dané aplikaci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.