imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Jak uvolnit místo na vašem iPhonu


Apple sice zdvojnásobil úložný prostor iPhonů, stále vám ale volné místo nemusí stačit. Díky několika málo trikům ovšem můžete značně místa ušetřit.

Mobilní telefony, tablety a laptopy se vždy potýkají s nedostatkem úložného prostoru. S vývojem technologií narůstá velikost souborů a ubývá úložního prostoru. A to se týká i iPhonů.

Dnes vám ukážeme několik jednoduchých kroků, díky kterým lze uvolnit nějaký dodatečný prostor na jakémkoliv iPhonu.

iphone

Fakta

Ještě než se pustíme do samotné procedury, měli byste vědět, co vám spotřebovává nejvíce místa. Jděte do Nastavení>Obecné>Úložiště: iPhone. Zde se dozvíte, co vám v telefonu zabírá nejvíce místa. Většinou půjde o hry apod. Na základě tohoto si můžete pomoci.

Pokud nemůžete nic smazat…

Pokud jste jedni z těch uživatelů, co se zdráhají smazat i ty aplikace, které vůbec nepoužívají, je tu pro vás funkce Offload. Systém dokáže takové aplikace odstranit, ale zároveň uchovat uložená data. Odstraněné aplikace si můžete kdykoliv opět stáhnout a používat je, jako kdybyste je nikdy vůbec nesmazali. Tím se dá ušetřit spoustu místa.

app store

Navíc stačí jen v tom samém menu tapnout na odstranit aplikaci, a iOS se o vše postará.

Fotky

Kromě aplikací zabírají většinou nejvíce místa fotografie a videa. Díky jednoduché optimalizaci se dá ale situace značně vylepšit:

  • může to znít triviálně, ale fotky, které nepotřebujete, můžete klidně smazat,
  • v menu Nastavení>Fotky aktivujte funkci optimalizace úložiště iPhonu, která bude ukládat fotografie v plném rozlišení na iCloud,
  • v případě HDR fotografií nemá smysl uchovávat fotografie s klasickou expozicí. v nastavení vypněte možnost uchovávat normální fotky,
  • zamyslet byste se měli také nad tím, zda opravdu potřebujete videa ve 4K a případně jejich rozlišení snížit,
  • ve formátech můžete zvolit také vysokou efektivitu, jelikož HEIF/HEVC nezabírají tolik místa.
iphone

Zprávy

Podívat byste se měli i na zprávy, jelikož vaše konverzace pravděpodobně zahrnují velkou spoustu fotografií a videí. Systém přitom všechna tato média ukládá a upřímně, jak často si všechny vaše konverzace zpětně čtěte?

V Nastavení v možnosti Zprávy můžete zrušit nekonečné uchovávání starých zpráv. Aktivovat můžete také nižší kvalitu obrázků, díky čemuž nebudou iMessages pracovat s obrázky extra vysoké kvality, které zabírají ohromné množství místa.

Zdroj: Wired

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.