imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak v iOS 12 spravovat notifikace na Lock Screenu


iOS 12 vám umožňuje se jednoduše zbavit otravných notifikací. V článku se dozvíme, jak na to.

Jen pár týdnů před představením iOS 12 jsme si stěžovali na to, jak zastaralé a otravné jsou notifikace iOS v porovnání s konkurencí. Apple naštěstí naše modlitby vyslyšel a s vydáním iOS 12 se jich můžete zbavit jediným pohybem.

Před iOS 12 vyžadovalo řešení notifikací 10 kroků. 1) Šťastně jste si žili. 2) Z aplikace vyskočila otravná notifikace. 3) Nechali jste ji být. 4) Z té stejné aplikace vyskočila další hromada otravných notifikací. 5) Naštvali jste se. 6) Rozhodli jste se je vypnout. 7) Odemknuli jste telefon a začali na ně odpovídat. 8) Zapomněli jste notifikace z dané aplikace blokovat. 9) Další otravné notifikace. 10) Zpět ke kroku 5.

Z tohoto cyklu existovala jen jedna cesta. Dostat se během všeho toho běsnění a ignorování notifikací do nastavení a zbavit se všech otravných aplikací, které vám pily krev.

Nicméně s příchodem iOS 12 je vše nesrovnatelně jednodušší.

  • Na Lock Screen vám vyskočí otravná notifikace.
  • Skočíte na ni a přejede po ní prstem doleva.
  • Tapnete na Manage
  • Buď ji úplně vypnete, nebo si zvolíte tiché doručení, které zruší veškeré vibrování a zvuky, ale jinak notifikace klasicky zobrazí.

A konečně se můžete více věnovat záslužnější práci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.