imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak v iOS 12 zaheslovat aplikace pomocí Passcode


Nejedná se sice o oficiální řešení, nicméně pomocí malého triku můžete své aplikace v iOS zabezpečit pomocí passcodu.

Uživatelé požadují možnost zaheslování aplikací i při odemknutém telefonu již dlouho. Pokud například půjčíte svému kamarádovi telefon, nemusíte hned chtít, aby se vám dostal například do fotogalerie.

Žádné oficiální řešení tohoto problému neexistuje. Pokud si ale trochu pohrajete se Screen Time představeném v iOS 12, docílíte podobného výsledku.

  • Otevřete „Screen Time“ v nastavení.
  • Pokud nemáte nastaveno passcode, nastavte jej.
  • Poté jděte do menu „App Limits“ a u možnosti „All Apps & Categories“ nastavte časovač na 1 minutu.
  • Vraťte se do menu „Screen Time“ a zvolte možnost „Always Allowed“.
  • Zde si zvolte aplikace, které passcodem zaheslovat NECHCETE.

Když nyní přejdete na domovskou obrazovku, uvidíte, že zvolené aplikace dostaly šedivý odstín. Pokud je budete chtít otevřít, musíte nejdříve zadat passcode a poté dobu zrušení omezení.

Nejedná se sice o to nejelegantnější řešení, v případě potřeby dodatečné ochrany ale funguje.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.