imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Jak v iOS změnit nastavení soukromí aplikací Fotoaparát a Mikrofon


Ochrana osobních dat je čím dál tím důležitější a lidé začínají pomalu dávat pozor na to, co a s kým na internetu sdílí. Fotoaparát a Mikrofon patří do skupiny aplikací, u kterých byste se měli svému soukromí věnovat také.

Apple u svých zařízení umožňuje transparentní správu dat se spoustou nastavení. A to je jedině dobře, jelikož se od skandálu Facebooku nemluví o ničem jiném.

ios mikrofon

Je tak nejlepší čas brát soukromí vážněji a zkontrolovat veškeré aplikace, kterým chcete povolit přístup k fotoaparátu a mikrofonu. V případě iOS zařízení je to hračka.

  • Jděte do Nastavení.
  • Otevřete Soukromí.
  • Ze seznamu zvolte Mikrofon.
  • V menu se zobrazí veškeré aplikace, které požadují přístup k mikrofonu.
  • Pokud chcete nějaké aplikaci přístup odebrat, stačí u dané aplikace vypnout přepínač.
  • Nastavení fotoaparátu probíhá stejně, akorát zvolte v Soukromí místo Mikrofon aplikaci Fotoaparát.
ios fotoaparát

Tímto nastavením budou vaše informace opět o něco více v bezpečí.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.