imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak v macOS nastavit hlavní adresář pro Finder


Pokud začínáte své sezení s naposledy otevřenými soubory, přinášíme jednoduchý trik pro nastavení hlavního Finder adresáře.

Souborový manažer macOS Finder umožňuje ten nejrychlejší a nejefektivnější přístup k souborům. To ale ještě neznamená, že musíte každé otevření nového okna začínat s naposledy otevřenými soubory a adresáři.

Já osobně si ukládám momentálně používané soubory na plochu, protože se k nim dostanu nejjednodušeji. Ve Finderu si ale můžete nastavit adresář, který se otevře automaticky místo naposledy otevřených.

Stačí provést následující:

  • Otevřete Finder.
  • V menu baru klikněte na Finder a poté Preferences.
  • Pod záložkou General naleznete možnost New Finder windows show, u té klikněte na menu a zvolte preferovaný adresář.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.