imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

siri

Jak v macOS nastavit klávesovou zkratku pro Siri


Počítač můžete považovat za vlastní pouze v případě, že si na něm můžete nastavit veškeré klávesové zkratky. Ta pro Siri není žádnou výjimkou.

Může být sporné, zda je digitální asistentka Applu na macOS (nebo kdekoliv jinde) užitečná, nebo ne. S poklidem ale můžeme tvrdit, že tovární nastavení nemusí vyhovovat všem.

Stejně jako můžeme Batmana zavolat Bat signálem, Siri můžeme vyvolat klávesovou zkratkou. Dlouhým podržením kláves CMD a space vyvoláte Siri. Jak jsme ale řekli, tato zkratka se nemusí zamlouvat každému.

siri

Naštěstí lze zkratku jednoduše změnit:

  • jděte do Systémového nastavení,
  • otevřete Siri,
  • pod klávesovou zkratkou zvolte možnost Přizpůsobit,
  • zadejte požadovanou klávesovou zkratku (nezapomeňte takovou, kterou nepoužíváte pro žádnou jinou činnost).

Zajímavost: díky novému čipu T2 v MacBooku Pro 2018 můžete Siri vyvolat i pomocí hlasového příkazu „Hey Siri“.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.