imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak v macOS odstranit aplikace z Launchpadu


Kromě známého odstraňování aplikací v macOS můžete aplikace odstraňovat také přes Launchpad.

Pamatuji si, že když jsem přecházel na macOS, přišlo mi instalování a odstraňování aplikací dost zvláštní. Když jsem chtěl dokonce nějakou aplikaci odstranit poprvé, musel jsem návod najít na internetu. Když jsem zjistil, že mám přetáhnout ikonu aplikace do koše, nechtělo se mi věřit, jak je to jednoduché.

Nejedná se přitom o jedinou možnost, jak aplikace odinstalovat. Ukážeme vám malý trik, který se vám určitě hodí. Řešení se skrývá v Launchpadu, který možná zase tolik lidí nepoužívá, věříme ale, že by určitě měli! Například přesně kvůli následujícímu triku.

Pokud tedy chcete odstranit aplikaci:

  • otevřete Launchpad,
  • stiskněte a podržte klávesu Alt,
  • v levém horním rohu aplikace se zobrazí malé „x“ podobně jako v iOS,
  • klikněte na malý křížek, ve vyskakovacím okně potvrďte smazání a je to.

Poznámka: tímto způsobem lze odstranit pouze aplikace stažené přes Mac App Store. V případě ostatních programů postupujte klasickou metodou

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.