imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak v macOS zkontrolovat stav baterie příslušenství Magic


Apple nabízí celou řadu příslušenství Magic. Magic Trackpad, Magic Mouse, Magic Keyboard. Jak je to ale se stavem jejich baterií?

Ačkoliv podle mého názoru MacBooky žádné externí periferie nevyžadují – například používání myši je podle mě díky skvělému trackpadu hřích – iMac se bez nich naopak neobejde.

Novější generace fungují na nabíjecích bateriích a v ideálním případě byste je nemuseli nabíjet celé měsíce. Ovšem s Magic Mouse na to musíte jinak. Nabíjecí port je umístěn na spodní straně a při nabíjení ji tak nemůžete používat.

Jinak řečeno, měsíc je dlouhá doba a snadno tak můžete zapomenout, kdy jste svou myš vlastně naposledy nabíjeli. Proto je dobré vědět, kde zjistit aktuální stav nabití baterie:

  • otevřete Systémové nastavení,
  • klikněte na položky Klávesnice, Myš nebo Trackpad podle toho, jaké zařízení chcete zkontrolovat,
  • ve spodní části stránky naleznete indikátor s procentuálním vyjádřením nabití baterie.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.