imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak v watchOS 5 povolit automatickou detekci cvičení


Přemýšleli jste někdy nad tím, jak skvělé by bylo, kdyby vaše Apple Watch automaticky rozpoznaly začátek vašeho cvičení a nemuseli byste ho zapínat manuálně? Přesně to bude brzy možné s příchodem watchOS 5!

Systém watchOS 5 přinese spoustu novinek. My vám představíme jednu funkci, o které si myslíme, že se jedná o to nejlepší, co se mohlo Apple Watch stát: automatické detekce. Samozřejmě je nelze aktivovat úplně všude, nicméně pro klasičtější cvičení rozhodně automatická detekce dostupná bude.

Každý považuje za ty nejlepší funkce chytrých hodinek něco jiného. Výrobci se ubírají různým směrem a Apple letos spoléhá na automatizaci různých procedur. Stačí si vybavit aplikaci Zkratky pro iPhone, která brzy nahradí aplikaci Workflow. Do automatizace se řadí také automatická detekce cvičení pro Apple Watch.

Funkce umí přesně to, co napovídá její název. Jakmile začnete provádět nějakou aktivitu, hodinky vypočítají podle údajů z GPS, wifi a akcelerometru aktivitu, jakou v danou chvíli provádíte, a nabídne vám možnost jejího zaznamenávání. Nebudete tedy muset hledat nikde v menu. Jednoduše klepnete na Start a je to. Funkci aktivujete následovně:

Na Apple Watch:

  1. otevřete Nastavení,
  2. otevřete Obecné,
  3. zvolte Cvičení,
  4. sjeďte dolů na možnosti připomínat cvičení a nepřipomínat cvičení,
  5. přepínači nastavte podle vašich preferencí.

Na iPhonu:

  1. otevřete aplikaci Watch,
  2. zvolte Cvičení,
  3. sjeďte dolů na možnosti připomínat cvičení a nepřipomínat cvičení,
  4. přepínači nastavte podle vašich preferencí.

První veřejná verze watchOS 5 dorazí již v září a bude kompatibilní s modely Apple Watch Series 1,2 a 3 a samozřejmě také s novým modelem, který bude představen příští týden.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.