imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak vymazat data Touch Baru na MacBooku Pro


Někdy je potřeba znovu nakalibrovat inteligentní Touch bar v MacBooku Pro. Ukážeme vám, jak vyresetovat uložená data a začít znovu.

Volitelný OLED Touch Bar představený v nové řadě MacBook Pro v roce 2016 znamenal zcela nový způsob správy aplikací. Kromě toho tento inteligentní dotykový panel obsahuje i Touch ID pro MacBooky Pro.

Apple představil Touch Bar takto:

Touch Bar se nachází v horní části klávesnice a dynamicky se přizpůsobuje aplikaci, kterou používáte. Touch Bar je rozšíření klávesnice, poskytuje intuitivní klávesové zkratky a ovládací prvky pro aplikace přesně v tom okamžiku, když je potřebujete.

Pokud se během používání setkáte s jakýmikoliv problémy funkcí Touch Baru nebo Touch ID, musíte před odesláním do servisu vymazat uložené údaje a restartovat jej.

Je důležité si uvědomit, že když budete postupovat podle níže uvedených kroků, všechna data uložená v Touch Baru a Touch ID budou vymazána.

  • Restartujte počítač v Recovery mode, tedy při restartu dlouze stiskněte klávesy Command (⌘) + R.
  • Až se počítač nastartuje, můžete tlačítka pustit.
  • Když se objeví okno Utilities MacOS, v horním panelu nabídek zvolte nabídku menu> Terminal.
  • V novém okně Terminalu zadejte následující příkaz: xartutil -erase-all a stiskněte klávesu Enter.
  • Zde máte šanci změnit názor zadáním “no” do okna Terminalu. Pokud zadáte “yes” a stisknete Enter, počítač se okamžitě restartuje.

Chcete-li si být naprosto jisti, můžete zkontrolovat, zda je vaše nastavení skutečně nové. Přejděte na Předvolby systému> Touch ID a, pokud vám systém nabídne nastavení nového otisku prstu, proces byl úspěšný.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.