imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak vymazat více fotek z iPhonu najednou. Anebo rovnou všechny


Pokud vám iPhone začíná hlásit nedostatek prostoru, pak vás jistě napadne uvolnit místo smazáním starých fotek a videí. Jenže provádět tuto činnost na telefonu, pokud máte několik set snímků, není právě snadné. Naštěstí existuje snadnější cesta.

Základem úspěchu korunovaného rychlým a pohodlným smazáním všech fotek během několika chvil není iOS zařízení samotné, ale počítač. A to konkrétně počítač se systémem OS X, který obsahuje vše potřebné. A tím potřebnými nemám na mysli iTunes a často popisovanou, i když zdlouhavou metodu smazání fotek cestou synchronizace.

Screenshot 2015-09-22 12.37.21
Jak na to
  1. Otevřete aplikaci Přenos obrázků,
  2. připojte telefon k počítači prostřednictvím kabelu,
  3. během okamžiku jej uvidíte v postranním panelu aplikace. Klepněte na něj.
  4. V hlavní části okna uvidíte všechny fotky a videa, které máte v telefonu (navíc se spoustou praktických údajů, jako je například čas a místo pořízení nebo velikost).
  5. Vyberte ty, které chcete smazat – klepněte myší na první, podržte klávesu Shift a klepněte na poslední.
  6. V levé části spodní lišty klepněte na tlačítko se symbolem přeškrtnutého kruhu. Tím dáte aplikaci příkaz, aby vybrané fotografie z telefonu smazala.
  7. Hotovo! Za několik sekund je vše vybrané z telefonu pryč.

Screenshot 2015-09-20 20.59.41Screenshot 2015-09-20 20.59.46Screenshot 2015-09-20 20.59.51Ostatně aplikace Přenos obrázků neslouží pouze k tomuto účelu, primárně je určena pro snadné stažení fotografií a videí z iOS zařízení do počítače (a mimo to umí také obsluhovat skenery, to jen tak pro zajímavost). Stačí pouze označit nové snímky a klepnutím na tlačítko Importovat je přenést na disk ve vašem počítači. Opět snadněji a rychleji, než prostřednictvím iTunes a jeho zdlouhavé synchronizace.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.