imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak vypnout automatické využívání mobilních dat v iOS 9


Nový mobilní operační systém iOS 9 přinesl spoustu zajímavých novinek, které mají zjednodušit náš život. Některé z nich nás ale mohou přijít trochu draho.

Prostředí České republiky a Spojených států se v mnohém liší. A v mnohém se liší také mobilní prostředí. Zatímco ve Spojených státech nejsou mobilní tarify omezeny spotřebovaným datovým objemem, u nás si naopak bez takzvaného FUPu ani neškrtneme. A k němu ještě musíme počítat s automaticky obnovovanými datovými balíčky.

A proto funkce, kterou Američan přivítá všemi deseti může našinci způsobit vrásky. Jde o funkci, kterou Apple vznosně nazval Asistent Wi-Fi.

Ta funguje následujícím způsobem: pokud jste na slabém Wi-Fi signálu, telefon se na něj vykašle a přeladí se na mobilní data. Záměrem je, abyste vždy byli připojeni k internetu nejvyšší možnou rychlostí.

A tato funkce opravdu funguje přesně tak, jak má. Jenže problém je v tom, že na mobilní data přepíná i tam, kde sice signál místního Wi-Fi přístupového bodu je slabší, avšak pro potřeby internetu v mobilním telefonu stále dostačuje. Jenže iPhone místo něj používá raději rychlá mobilní data a tím vyčerpává FUP. A to je okamžik, na který jako mlsný pes čeká mobilní operátor, aby vám při jeho vyčerpání automaticky naúčtoval další datový balíček.

Naštěstí i na tyto případy Apple pamatoval a je velmi snadné tuto funkci vypnout.

Jak na to
  1. Otevřete Nastavení -> Mobilní data,
  2. odrolujte nabídkami až do spodní části,
  3. zde najděte položku nazvanou Asistent Wi-Fi a vypněte ji.
  4. Hotovo!
IMG_6822 IMG_6823 IMG_6824 IMG_6825

Od této chvíle již váš iPhone přejde na mobilní data až skutečně tehdy, kdy se dostanete z dosahu vaší Wi-Fi sítě. Nikoli tehdy, kdy usoudí, že je pomalejší než LTE. Což je v případě, že používáte například ADSL připojení, téměř vždy…

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.