imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone filtry barev

Jak vypnout barevné filtry na iPhonu


Na iPhonu lze velmi snadno přizpůsobit barevné podání displeje. Pokud ale nejste opatrní, můžete si nastavit nesprávné barvy. Pojďme se podívat, jak barvy nastavit správně.

Když se naši známí snažili poprvé nastavit barevné podání displeje iPhonu, po chvíli ho museli vrátit do továrního nastavení, protože na něm něco nesedělo.

iphone filtry barev

Hlavní příčinou bylo zabarvení do zelena. Samozřejmě jsme zjistili, že byla celá funkce špatně nastavená. Pokud váš iPhone zobrazuje podivné zbarvení, ještě než ho odnesete do servisu, zkuste následující:

Jděte do Nastavení > Obecné > Zpřístupnění. Zde otevřete Přizpůsobení displeje a Filtry barev.

iphone filtry barev

Pokud je displej zabarven do červené (což bývá nejčastější problém), pravděpodobně máte zaškrtnutý daný filtr. Červené/zelené se velmi těžko všímá. Samozřejmě pokud se na internetu díváte na obrázky, všimnete si takřka hned, že je něco špatně. Filtry barev si tedy vypněte! Také zkontrolujte, zda máte zapnutý/vypnutý automatický jas a bílý bod.

Nastavením bílého bodu lze upravit intenzitu jasných barev, čímž ovlivníte také kontrast.

iphone filtry barev

V nastavení jasu naleznete také například Night Shift mód. Ten má za cíl potlačit modré světlo a je tak vhodný pro večerní hodiny nebo pro uklidnění očí. Pokud ovšem pracujete s barvami, jeho zapnutí nedoporučujeme.

Podobně nedoporučujeme ani funkci TrueTone u iPadu Pro, iPhonu 8 a iPhonu X, která zobrazuje barvy podle světelných podmínek. Podle nás vykonává mozek v tomto ohledu lepší práci. TrueTone naleznete v Nastavení a Zobrazení a jas.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.