imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

mac

Jak vypnout notifikace aktualizací na Macu


Také vás štvou neustále vyskakující upozornění vybízející k aktualizaci systému? Pokud ano, přinášíme vám návod, jak je vypnout.

Určitě znáte tu situaci, kdy vám v tu nejméně vhodnou chvíli začne vyskakovat okno s upozorněním na nejnovější aktualizaci systému. Samozřejmě prakticky každá aktualizace přináší důležitá vylepšení a opravu chyb, a proto je nedoporučujeme přeskakovat. Taková aktualizace ale zabere čas a někdo ji může oddalovat celé týdny. V takovém případě se notifikací nezbavíte a budou vás provázet ve dne v noci.

notifikace

Pro vypnutí notifikací nejdříve otevřete System Preferences > App Store a zakažte možnost Automatically check for updates. Toto nastavení může zabránit upozorněním na menší aktualizace, ovšem při velké systémové aktualizaci upozornění s největší pravděpodobností opět obdržíte. Pojďme se podívat, jak se zbavit i toho.

Budeme potřebovat trochu čarování v Terminalu. Otevřete Terminal a zadejte následující:

sudo mv /Library/Bundles/OSXNotification.bundle ~/Documents/

Pro potvrzení budete muset zadat administrátorské heslo. Stiskněte Enter a restartujte počítač.

notifikace

Pokud se vám notifikace i přesto zobrazují a ještě nemáte nainstalovaný macOS High Sierra, můžete zkusit ještě jednu věc. Bundle, který vám dělá potíže, odstraňte z knihovny manuálně. Otevřete Finder a v horním menu zvolte Go a Go to folder, nebo stiskněte Shift (⇧) + Command (⌘) + G. Zadejte následující:

/Library/Bundles

Na jiné místo si uložte soubor OSXNotification.bundle a z tohoto adresáře ho smažte.

Pokud jste provedli všechny kroky správně, měli byste mít od neustálých notifikací klid. Pokud byste chtěli celý proces zvrátit a notifikace opět zapnout, zaškrtněte v System Preferences > App Store automatické aktualizace. Následně napište do Terminalu následující:

sudo mv ~/Documents/OSXNotification.bundle /Library/Bundles/

Nakonec nahrajte smazaný soubor zpět do /Library/Bundles.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.