imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

guest user

Jak vypnout uživatele Guest na Macu


Profil Guest je nejlepším řešením, pokud chcete své zařízení sdílet s ostatními, ale nechcete s nimi sdílet svá osobní data. Jinak potřeba není a můžete ho v klidu vypnout.

V případě stolního Macu se může běžně stávat, že ho používá několik lidí. Pokud ale máte MacBook plný osobních a pracovních dat a hesel, bohatě postačí jeden jediný uživatel, vy. Jestliže s nikým svůj počítač nesdílíte, můžete vypnout profil Guest několika kliknutími.

guest user

Nejdříve se ujistěte, že používáte profil s adminskými právy. Otevřete System Preferences a „Users & Groups“. V levém dolním rohu otevřete zámek – k tomu budete potřebovat heslo – a klikněte na Guest User. Odškrtněte „Allow guests to log in to this computer“ a zavřete okno.

Tímto způsobem odstraníte profil Guest User. Pokud je na přihlašovací obrazovce stále přítomen, přihlaste se přes něj a odstraňte veškerá data sloučená s tímto uživatelem. Odhlaste se a restartujte zařízení. Pokud jste učinili vše správně, zbyde vám pouze váš účet.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.