imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

matka s dcerou

Jak vytvořit Apple ID pro děti


Stejně jako si 13leté dítě nemůže zaregistrovat účet na Facebooku, nemůže používat ani osobní Apple ID. Hlavním důvodem je zamezení nehlídaných nákupů v App Storu.  Ovšem s pomocí funkce Family Sharing si můžete pohlídat vše.

Každý ví, že i přes všechny zákazy si Apple ID dokáže založit i desetileté dítě. A jelikož zakazování věcí ne vždy funguje, mají rodiče možnost mít chytré zařízení pod dohledem. Díky funkci Family Sharing můžete vytvořit účet správce, pod který můžete zahrnout i děti mladší 13 let. Povolit pak můžete určité nákupy v App Storu a nastavit další různé věci.

sdílení

Nejdříve tedy pojďme aktivovat Family Sharing. Pomocí této funkce mohou mezi sebou členové rodiny sdílet svou polohu, používat společný účet Apple Music a sdílet předplatné na iCloudu. O poslední možnosti jsme psali nedávno. Pokud Family Sharing používáte, nové předplatné si nezařizujte.

Nastavení naleznete pod Settings, svým jménem a Family Sharing. Tapnutím na „Add family member“ nastavíte účet svému dítěti. Zadejte jeho datum narození a potvrďte podmínky užití. Heslo k Apple ID by mělo pro jistotu znát i vaše dítě, aby nedošlo k nechtěnému zablokování zařízení.

family sharing

V dalším kroku můžete nastavit sdílení polohy. Díky tomu budete znát polohu všech vašich dětí. Můžete si tak být jistí, že jsou přesně tam, kde mají být. Nastavit lze také sdílené nákupy. S vybranými uživateli můžete sdílet svou platební kartu. V případě dětí je to velice důležité, protože se před každým nákupem Apple nejdříve majitele karty zeptá na povolení platby.

Kromě dětí můžete přidávat samozřejmě i ostatní členy rodiny a všichni tak mohou fungovat na jednu platební kartu. To stejné platí také v případě Apple Music a úložiště iCloud.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.