imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

wifi hotspot

Jak vytvořit wifi hotspot na Macu


Stolní počítače Applu se mohou připojit k internetu bezdrátově i kabelem. Všechny mohou navíc připojení s kýmkoliv sdílet.

Pro rozšíření dosahu své wifi sítě nemusíte hned běhat kupovat nový router nebo zesilovač. Pokud máte Mac, stačí ho k internetu připojit kabelem a vytvořit hotspot stejně jako na iPhonu a iPadu.

wifi hotspot
  1. Otevřete systémové nastavení.
  2. Klikněte na Sdílení.
  3. Zvolte Sdílení internetu.
  4. U „Sdíleti připojení přes“ zvolte Ethernet.
  5. U „Pomocí“ zvolte Wi-Fi.

Tímto nastavením vytvoříte hotspot, který si můžete pojmenovat, nastavit rychlost přenosu a přidat heslo. Pokud na svém počítači volný Ethernet port nemáte, můžete novou síť vytvořit také přes Bluetooth PAN. Hotspot bude funkční, dokud bude počítač vzhůru.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.