imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Jak zakázat aplikacím přístup k Face ID


Apple v iPhonu X předělal spoustu příkazů. Tím se značně změnily také uživatelské zkušenosti a ochrana dat. Aplikace třetích stran mohou přistupovat k Face ID a stojí za to si pohlídat, kterým aplikacím přístup povolíte.

Pravděpodobnost, že se do vašeho telefonu dostane cizí osoba přes Face ID je 1:1 000 000. V případě Touch ID se přitom jednalo pouze o 1:50 000. Face ID je ovšem stále v pozoru, aby byla jakákoliv aplikace v případě potřeby ihned k dispozici.

face id a kód

Měli byste si tedy zkontrolovat, jaké aplikace mají k Face ID autentizaci přístup. Ten mají zejména finanční a bankovní aplikace a aplikace služeb Amazon a PayPal. Apple samozřejmě pečlivě hlídá, k čemu vývojáři Face ID používají.

Povolovat a zakazovat přístup aplikací k Face ID můžete v Nastavení pod Face ID a kód. V ostatních aplikacích naleznete seznam aplikací, které mají momentálně přístup k Face ID povolen a případně přístup odebrat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.