imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak zjistit, jestli je iPhone blokovaný či kradený?


Operační systém iOS 7 přinesl bezpečnostní pojistku, které nedovoluje použít zařízení, u kterého původní majitel zapnul funkci Find my iPhone. Nyní přichází možnost, jak tuto blokaci zjistíte.

Od zavedení této vychytávky sice uplynulo mnoho času, avšak množství dotazů týkajících se koupě telefonu z druhé ruky, který vyžaduje Apple ID původního majitele a který tak nejde obnovit ani použít, nikterak neklesá. A i přes tuto dobu stále neexistuje postup, jak toto zabezpečení obejít. Pro nás všechny, kteří máme takto zabezpečené přístroje, dodávám: naštěstí.
Apple však nabízí možnost, jak si můžete u zařízení ještě před jeho koupí ověřit, zda jej původní majitel nemá zamknut.
Tento tip je funkční pro všechna zařízení se zapnutou službou Find my iPhone s verzí iOS 7 nebo vyšší.

Jak na to:

1. Ve svém webovém prohlížeči otevřete stránku www.icloud.com/activationlock

tip1_01

2. Do políčka Enter your device IMEI or Serial Number (Zadejte IMEI nebo sériové číslo zařízení) zadejte požadovaný identifikátor. Ten najdete na zadní straně každého iPhonu (sériové číslo i IMEI), nebo iPadu (u Wi-Fi modelů pouze sériové číslo). Dále opište kód z obrázků a klepněte na tlačítko Continue (Pokračovat)

3. Po chvilce uvidíte, zda je zařízení blokováno (On), nebo ne (Off). Pokud ano, nekupujte jej, dokud jej původní majitel neodstraní ze svého iCloud účtu. Jakmile tak učiní, změní se zde status právě na Off (Vypnuto).

tip1_02

4. Hotovo! Nyní víte, zda telefon nebo tablet, který máte před sebou, máte nebo nemáte koupit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.