imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak zjistit, že je potřeba vyměnit baterii iPhonu


Nativní řešení o stavu baterie v iOS není špatné, existuje však profesionální aplikace. Ukážeme vám, jak na to.

Majitel automobilu ví, že má pravidelně měnit olej ve svém vozidle. V případě baterií u telefonů je to stejné. Jde o základní údržbu, jelikož nabíjecí články se časem zhoršují a stávají se méně efektivní. Jasně, velkou otázkou je, co to „pravidelně“ znamená.

V iOS naštěstí máme základní informace: stačí se podívat do Settings > Battery > Battery Health. Jestliže však chcete více než jen pár informací v procentech, zkuste coconutBattery.

Abyste bezplatnou aplikaci pro Mac využili, propojte telefon s počítačem skrz USB. Po několika vteřinách uvidíte následující:

  • Aktuální nabití v mAh
  • Plnou kapacitu v mAh
  • Původní kapacitu v mAh
  • Počet proběhlých cyklů

Podle oficiálního návodu Applu by měla baterie mít 80 % původní kapacity po 500 cyklech, jestliže byl telefon používán v běžných podmínkách. Máte tak v rukou vcelku přesná čísla, podle kterých už se můžete rozhodnout, zda vyměnit či nevyměnit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.