imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak zkontrolovat Zámek aktivace v iOS?


Apple uveřejnil nový užitečný nástroj, díky kterému můžete jednoduše zjistit stav zámku (Activation Lock Status) v zařízení s iOS 7 a vyšším. Odhalí vám, zda má iPhone, iPad nebo iPod touch zamčenou aktivaci pro případ krádeže. Pojďme se podívat, jak nástroj užitečně využívat.

Na stránce iCloud zadáte IMEI nebo sériové číslo a opíšete kód z obrázku, který zabraňuje spamování webu roboty. Po stisknutí tlačítka “Pokračovat” hned vidíte, zda máte zámek zapnutý nebo ne. Pokud ano, je vše v pořádku, jestliže jste zamkli zařízení vy. V případě, že ho máte zakoupené od někoho jiného, kontaktujte předchozího majitele a požádejte ho, ať zařízení smaže a odebere ho ze svého účtu.
To stejné platí, jestliže chcete svoje zařízení darovat nebo prodat Stačí jej obnovit v Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení.

zamek
Nemohu najít sériové číslo…

Sériové číslo naleznete snadno v samotném systému pod záložkou Nastavení > Obecné > Informace. V případě vypnutého zařízení se stačí podívat na číslo, které je nejčastěji gravírováno na zadní straně. Podrobnější informace najdete na stránkách Apple.

pokud vám telefon někdo ukradne, není žádná možnost, jak by ho vrátil do továrního nastavení

Díky této skvělé funkci se Apple snaží snížit počet krádeží, ke kterým u iPhonů často dochází. Produkty s iOS 8 mají zamčení přednastavené, což znamená, že pokud vám telefon někdo ukradne, není žádná možnost, jak by ho vrátil do továrního nastavení bez znalosti uživatelského jména a hesla k účtu iCloud.

Na vypnutí funkce zámek aktivace myslete i v případě, že se chystáte zařízení reklamovat nebo donést do servisu na opravu. Nikdo nebude schopen ho opravit, dokud zámek nevypnete.

• Aktivovat zámek

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!