imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak změnit velikost ikon v Launchpadu (OS X Yosemite)


Jednoduchý spouštěč aplikací Launchpad je elegantní, avšak zbytečně plýtvá místem. Víme, jak je přimět využít obrazovku počítače lépe.

Launchpadu jsme se dočkali coby součásti operačního systému Mac OS X Lion. Do té doby jsme jej vídali pouze na mobilních přístrojích se systémem iOS. Jde o jednoduché a přehledné zobrazení všech nainstalovaných aplikací v prostředí celé obrazovky.

V aktuální verzi operačního systému z něj můžete nejen spouštět aplikace, ale je i organizovat do složek – stejně, jako na iPadu nebo iPhonu.

Ovšem Launchpad má jednu nevýhodu, které se projevuje především na velkých displejích: má pevně nastavenou velikost mřížky, přičemž tyto ikony automaticky zvětšuje podle rozlišení a velikosti připojeného displeje. Bez ohledu na to, zda používáte displej s vysokým 4K rozlišením nebo malý displej MacBooku Air, vždy uvidíte na obrazovce stejný počet ikon. Jen budou pokaždé jinak velké.

Existuje však způsob, jak toto chování změnit. V systému lze totiž změnit velikost mřížky, ve které jsou ikony zobrazeny. Pokud například zvýšíte počet řádků na deset, pak může vše vypadat podobně, jako na ilustračním obrázku:

tip2_ilustracni_obr

Jak na to:

1. Otevřete aplikaci Terminál (stiskněte klávesové zkratku Cmd + Mezerník, zadejte název Terminál a stiskněte klávesu Enter),

2. Zadejte tyto příkazy (každý z nich potvrďte stiskem klávesy Enter):

  • defaults write com.apple.dock springboard-rows -int 10
  • v případě, že chcete nastavit počet řádků na deset (pokud chcete jiné množství, změňte číslovku deset na požadovanou hodnotu)
  • defaults write com.apple.dock springboard-columns -int 10
  • v případě, že chcete nastavit počet sloupců na deset

3. Jako poslední zadejte příkaz killall Dock a potvrďte stiskem klávesy Enter.

tip2_terminal

4. Hotovo! Když spustíte Launchpad, uvidíte změněnou velikost ikon dle provedeného nastavení.

Pokud chcete vrátit nastavení do původního stavu, je třeba zadat postupně tyto příkazy:

  • defaults delete com.apple.dock springboard-rows
  • defaults delete com.apple.dock springboard-columns
  • killall Dock
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.