imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

safari

Jak zobrazit nedávné hledání jedním tapnutím?


Díky ukryté funkci lze v Safari na iPhonu sledovat poslední otevřené stránky a vyhledávání pomocí jediného tapnutí. Jak na to?

Znáte ten pocit, kdy hledáte něco, co jste hledali před časem, ale už si nepamatujete, co to přesně bylo? Není třeba kvůli tomu skákat do kupky různých menu, jelikož Apple všechny tyto položky shromažďuje na jednom místě.

Pokud hledáte dříve otevřenou stránku, normálně stačí tapnout na ikonu knihy a poté hodin. V tomto okně naleznete veškerý dříve otevřený obsah a pomocí vyhledávání můžete snadno historií brouzdat.

safari

Nicméně existuje jednodušší způsob. Možná jste na něj už náhodou narazili. Stačí totiž déle podržet tlačítko zpět (<). A obdobně funguje také tlačítko vpřed (>). Pak už si stačí ze seznamu jen vybrat požadovaný záznam.

Bohužel takto nelze mezi výsledky vyhledávat a hledat několik dní staré záznamy. Pro tento účet musíte použít původní způsob, jelikož tento trik je určen pouze pro opravdu nedávná vyhledávání.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.