imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

složka

Jak zobrazit skryté soubory ve Finderu


V Macu lze najít několik skrytých adresářů a souborů, ke kterým nemáte standardně přístup. V běžném životě ho ale ani nepotřebujete, jelikož se jedná o systémové soubory. Co když k nim ale z nějakého důvodu přístup potřebujete?

Pokud kromě macOS používáte nebo jste používali i Windows, pravděpodobně budete se skrytými adresáři a soubory obeznámeni. V průzkumníku Windows je lze zobrazit zaškrtnutím jednoho okénka. Toho jsme nicméně využili jen jednou, když začaly Office vytvářet cache soubory o enormní velikosti 80 GB.

finder

Nicméně se může objevit důvod, proč systémové soubory zobrazit i na Macu. Pokud nevíte, jaké možnosti vám skryté soubory mohou nabídnout, pravděpodobně je ani potřebovat nebudete. Samozřejmě platí, že i zkušení uživatelé by s nimi měli pracovat s nejvyšší opatrností. Pro zobrazení skrytých souborů vložte do Terminalu následující kód:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE ; killall Finder

Pro opětovné skrytí nahraďte hodnotu TRUE hodnotou FALSE.

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE ; killall Finder

Nebo si ve Finderu otevřete adresář, ve kterém chcete skryté soubory a složky zobrazit, a stiskněte klávesovou kombinaci „Shift + Command + .“. Tou stejnou kombinací soubory opět skryjete.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.