imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Jak zrychlit aktualizace Apple Watch


Připadají vám aktualizace Apple Watch příliš pomalé? Ukážeme vám, jak je zrychlit.

Pokud již Apple Watch vlastníte nějakou dobu, pravděpodobně jste si všimli, že oproti iPhonu a iPadu probíhají aktualizace na hodinkách vůbec nejpomaleji. Důvodů může být hned několik, přetížené servery, rychlost připojení nebo třeba výpočetní kapacita a rychlost spojení mezi iPhonem a iPadem.

Při aktualizaci Apple Watch nejprve stáhne požadované data váš iPhone a poté je odešle hodinkám. Přenos může probíhat přes Bluetooth, nebo přes wifi. Apple Watch preferují kvůli úspoře energie právě první možnost. Nicméně Bluetooth je samozřejmě mnohem pomalejší než wifi, proto je potřeba při aktualizaci Bluetooth na telefonu vypnout.

Pro vypnutí Bluetooth nestačí jen tapnout na ikonu v Control Center, jelikož v takovém případě nedojde k úplnému vypnutí. Jděte do Nastavení a menu Bluetooth. Zde vypněte přepínač Bluetooth. Nyní otevřete aplikaci Watch a aktualizujte hodinky. Po skončení aktualizace nezapomeňte Bluetooth na telefonu opět zapnout.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.