imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone 2018

Jaké iPhony můžeme očekávat v letošním roce?


Kuo se opět předvedl a představil hromadu informací o iPhonech pro rok 2018. Vesměs se jedná o dobré zprávy, akorát milovníci Touch ID zřejmě radostí skákat nebudou.

Ming-Chi Kuo je jedním z nejspolehlivějších zdrojů co se Applu týče. Podle Macrumors získal analytik pro KGI své informace z výzkumných poznámek nadcházejících zařízení od různých asijských dodavatelů a o tyto informace se s námi podělil.

Začněme základy. Stejně jako loni můžeme očekávat 3 telefony. Druhou verzí jubilejního 5,8” iPhonu X, verze Plus o velikosti 6,5” a modelem stojícím někde mezi těmito dvěma.

iphone 2018

V případě modelů 5,8” a 6,5” se neočekávají žádné velké změny. OLED displej zůstane stejný, stejně jako design a dvojitá kamera. Největších změn dozná baterie. Podle informací by mohla jednočlánkovou baterii ve tvaru písmene L nahradit dvoučlánková baterie s o 10 % větší kapacitou. Baterie aktuálního iPhonu X je sice velmi dobrá, větší kapacita ale nikdy neurazí.

Model Plus bude mít samozřejmě baterii větší, zhruba 3 300-3 400 mAh. Obě zařízení dostanou 4 GB RAM, technologii TrueDepth s podporou Face ID a podobný design. Očekává se i nový čip, zřejmě značený jako A12.

Nový SE v podobě 6,1”

Letos bychom mohli slýchat víc zpráv o novém modelu SE, ačkoliv se jedná spíše o přání zákazníků a novinářů a ne o podložená fakta.

iphone 2018

Novinka by mohla vypadat jako iPhone X, akorát s méně funkcemi a několika kompromisy. Mohl by mít TrueDepth kameru s podporou Face ID, bezrámečkový design, ale místo panelu OLED by mohl mít LCD bez podpory 3D Touch.

To by mohlo také znamenat úplný konec Touch ID. Pokud máte tuto funkci rádi, měli byste si ponechat iPhone 8 a 8 Plus.

Další zmíněné kompromisy:

  • hliníkový rámeček místo stainless-steel,
  • žádné bezdrátové nabíjení,
  • na zadní straně pouze jedna kamera,
  • baterii ve tvaru L by mohla nahradit klasická s kapacitou 2 850 až 2 950 mAh, tedy větší než u aktuálního iPhonu X.
iphone 2018

Tím by se mohla cena zařízení srazit na nějakých 700-800 dolarů, tedy na původní úroveň iPhonu 7 Plus. Kuo navíc předpokládá, že s příchodem nového „levného“ modelu nedojde ke zlevnění toho aktuálního, ale jednoduše se přestane prodávat.

Všechno dobré?

V loňském roce se vše točilo kolem jubilejního iPhonu. Letos ale tak vzrušující zprávy neočekáváme.

Každopádně výrobní proces by nemusel být tak náročný a to by mohlo znamenat lepší dostupnost v době uvedení na trh. Pro americký trh se sice nejedná o nijak zásadní zprávu, ovšem pro Evropu ano, jelikož poptávka po iPhonu X vysoce převyšovala nabídku.

iphone 2018

Předchozí majitelé modelů Plus ale mohou jásat. Pokud totiž přešli z iPhonu 7 Plus na iPhone X, mohla jim vadit menší velikost. Nyní by měla přijít vlajková loď také ve větší velikosti. Její odhadovaná cena je nicméně v tomto případě 1 100 až 1 350 dolarů. Jednalo by se tak o nejdražší iPhone historie.

Pokud jste očekávali zařízení o velikosti SE, pravděpodobně radost mít nebudete. Ačkoliv se 4” telefon pohodlně vleze i do menší dlaně, musíme se smířit s tím, že preference uživatelů se za posledních pár let významně změnily a vývojářům navíc více místa na displeji náramně vyhovuje.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.