imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jaké je vaše Apple ID?


Velmi častá otázka: jaké je moje Apple ID? Ostřílení Apple veteráni se možná zasmějí, nejde ale o tak jednoduchou otázku, jak se může na první pohled zdát.

Za posledních pár let výrazně vzrostl počet iPhonů a iPadů v mé rodině (děkuji iPhone SE, děkuji levnější iPade). Zároveň s tím exponenciálně vzrostl počet podobných otázek. Jaké je tedy moje Apple ID?

Nejdříve si musíme vyjasnit rozdíl mezi Apple ID a účtem iCloud. Nejjednodušeji se dají rozdělit podle toho, že Apple ID slouží k nákupům v App Storu a iTunes Storu a iCloud je určen pro online služby jako Mail, iCloud Drive, Notes, Messages, FaceTime atd.

Tato zvláštní metoda je pozůstatkem staré éry MobileMe. Není divu, že jste trochu zmatení, jelikož většina uživatelů má Apple ID s e-mailovou adresou končící @icloud.com. Jak ale poznáte, jestli je váš iCloud účet vaše Apple ID, nebo ne? Zjistit se to dá několika způsoby.

Nejjednodušší je využít váš iPhone nebo iPad. Jděte do nastavení a nahoře vyberte váš účet. Zde naleznete ihned pod vaším jménem také vaše Apple ID. To samé byste měli vidět také v nastavení iTunes a App Storu. Apple ID naleznete také v Messages a FaceTime.

Možná používáte pro Apple ID a iCloud účet tu stejnou e-mailovou adresu. Je to tak nejjednodušší. Jedna adresa na vše. Musíte ale brát na vědomí, že se nejedná o stejný účet.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.