imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Je iPhone XR stejně rychlý jako vlajková loď?


Jednoduše: Ano! Ještě zajímavější je, že v některých kategoriích je XR ještě rychlejší než iPhone XS a XS Max…

Když jsou teď venku všechny modely, můžeme potvrdit, co Apple sliboval – iPhone XR není tak drahý a má stejný výkon jako iPhone XS a XS Max. Vzhledem k tomu, že všechny letošní verze pohání procesor A12 Bionic, není překvapením, že

všechny telefony opravdu fungují stejně.

To také znamená, že výkon jednoho jádra je u iPhonu XR o 13 % rychlejší než u iPhonu X, při měření více jader je posun o 10 %. Podle GPU testu založeného na API Metalu narostl grafický výkon o neskutečných 40 %. Zejména tento posun byste tak měli brát v potaz, jestliže chcete přejít z důvodu výkonnosti.

To však není všechno. Podle testu Macworldu je díky rozdílům v grafickém výkonu občas XR i rychlejší než XS. Vychází to z toho, že hodně záleží na množství pixelů – u XS přitom musí telefon vykreslit o 80 % více pixelů, u XS Max dokonce o 125 % více.

Největší rozdíl vidíme u výdrže baterie. Při největší zátěži vydrží XR o 19 minut déle než iPhone XS Max a o hodinu déle než XS. Když se podíváme na běžnou zátěž, bavíme se o rozdílu 35 minut (resp. dvou hodin).

Pojďme vše porovnat s iPhonem 7 Plus. Obě zařízení mají baterii o kapacitě 2900 mAh a v obou zařízeních je LCD displej. Fyzická velikost je přibližně stejná, jen má 7 Plus o 7 % menší displej. Navzdory tomu vydrží iPhone XR o 1 hodinu a 45 minut déle. Můžeme tedy jasně prohlásit, že má iPhone XR nejlepší výdrž na baterku v historii iPhonů.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.