imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Je nový procesor iPhonu budoucností dneška?


Snadno jsme si zvykli na to, že procesory nových iPhonů přináší každý rok brutální výkon s čím dál menší spotřebou energie.

Tim Cook to připisuje skvělým inženýrským schopnostem. Tento rok to vypadá, že Apple opět zůstane na tomto poli lídrem. Společnost představí veřejnosti 12. září novou verzi svého nejoblíbenějšího produktu, iPhonu.

Uživatelsky přívětivý přístup a zdravá sebekontrola je důvodem toho, proč během představení nezmiňuje frekvenci, zejména u procesorů svých nejnovějších produktů, jelikož průměrného uživatele taková čísla nezajímají. Finální slovo o výkonu bude mít stejně až reálný provoz.

Nově příchozí telefony budou s jistotou osazeny čipem A12 se 7nm výrobním procesem. Procesor poskytne kromě nižší spotřeby také o 20-30% vyšší výkon.

Zajímavostí je, že podle některých zdrojů přijde konkurence kvůli výrobním nákladům jen těžko s nějakými inovacemi u výrobního procesu pod 10nm:

Výrobní proces pod 10nm vyžaduje obrovské investice a řada výrobců je zpomalila a kvůli ceně zůstává u 14/12nm výrobního procesu. Qualcomm i MediaTek prý odložili spuštění 7nm čipů na rok 2019 místo plánovaného roku 2018.

Zpráva se objevila na portálu DigiTimes, který není považován za ten nejdůvěryhodnější zdroj. Přesné detaily se tak dozvíme 12. září v 19.00. Čtěte iMagazín a dozvíte se více informací.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.