imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

A je to tady: iOS 10, watchOS 3 i tvOS 10 se vydaly do světa


Apple včera vypustil do světa nové verze svých operačních systémů pro telefony, tablety, hodinky i multimediální přehrávač. Nicméně zkuste s updatem chvíli posečkat.

Jen několik hodin po oznámení jejich dostupnosti se začaly objevovat první problémy. Hovořím o nemalém množství uživatelů, kterým po updatu telefonu na iOS 10 nešel tento zapnout. Naštěstí Apple zareagoval velmi rychle a během několika hodin nahradil vydanou verzí novou, která by měla tento problém opravovat.

I tak však přetrvává riziko, že v updatech může být – i přes jejich důkladné testování – další podobná chyba. Proto bychom vám doporučili s instalací několik málo dnů vydržet. Například do pátku – čtyři dny od vydání jsou dostatečně dlouhá doba k tomu, aby se podobné problémy naplno projevily a Apple na ně mohl zareagovat. A současně dostatečně krátká na to, abyste o nic nepřišli.

iOS-10-torolheto-appok-cover2

iOS 10 přináší novinky v mnoha oblastech, například zcela přepracovává aplikaci Zprávy, která nyní působí jako hybdrid mezi Facebook Messengerem a Snapchatem. Dostanete možnost používat nálepky, animovaná pozadí i ručně kreslené zprávy. Změn doznala také uzamčená obrazovka, ovládací centrum i způsob zobrazení widgetů. Aplikace Domov vám pak dovolí ovládat své chytré domácí elektrospotřebiče z jednoho jediného místa.

Kdybych chtěl být trochu ošklivý, řekl bych, že iOS 10 je skvělý systém pro ty uživatele, kteří doposud používali Android. Především oni se budou na iPhonech nyní cítit jako doma, protože desítka přináší do prostředí iOS některé postupy, které byly doposud doma právě na této konkurenční platformě.

Mobilní systém iOS 10 nainstalujete na všechna zařízení počínající iPhonem 5, iPadem mini 2 nebo iPadem čtvrté generace.

kompatibilita

Nicméně pokud přeneseme svou pozornost na watchOS 3, tak teprve zde můžeme vytáhnout z rukávu známé klišé. Protože tady skutečně nezůstal kámen na kameni. Vše je jinak – funkce tlačítek, gest i ovládání hodinek. watchOS 3 totiž z vašich Apple Watch hodinek udělají zcela jiné zařízení. Jiné svými funkcemi, svou rychlostí i filozofií ovládání.

Ale nebojte se těchto změn, všechny změny jsou skutečně k lepšímu. V redakci si doted lámeme hlavu nad tím, proč takto nevypadaly a takto se neovládaly chytré hodinky Applu od samého počátku. Zkrátka a dobře watchOS 3 je update, který se setsakramentsky povedl!

Ming-Chi-Kuo-Apple-Watch-2-cover

To tvOS 10 zase tolik novinek nepřináší, alespoň pro českého uživatele (spousta z nich totiž v našem prostředí nefunguje). Takže zmíním jen možnost ovládat televizi iPhonem pomocí aplikace Remote a těšit se můžete i na nový černý vzhled.

Podrobné zkušenost s novými systémy i jejich kompletní představení najdete v hlavním tématu aktuálního vydání časopisu SuperApple Magazín, který najdete na všech našich iSTYLE prodejnách.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!