imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Je tu úplný konec AirPortu Extreme a Time Capsule


Už nějakou dobu víme, že se zařízení přestala vyrábět. Teď se doprodaly poslední zásoby a oficiálně tak zmizely z webového obchodu Applu.

Produktová řada AirPortů má tři zařízení: AirPort Time Capsule, AirPort Extreme a AirPort Express. Updatu jsme se dočkali naposledy před pěti lety v roce 2013. Od té doby Apple vydává jen softwarové aktualizace. Gurman konec produktů odhadoval už dva roky dozadu, Apple vše oficiálně potvrdil na jaře.

AirPort tedy není tak šťastný jako Mac mini, který v Applu znovu oživili.

Na začátku roku tedy Apple oznámil konec výroby, doprodával však své zásoby. Ty nyní kompletně zmizely a v obchodě Applu už AirPort Extreme a 2TB verzi Time Capsule nenajdeme.

To rovněž znamená, že je nyní najdete jen v bazarech. Apple nicméně stále drží slovo a pro svá zařízení dále drží softwarovou podporu. AirPort Express například dostal podporu AirPlay 2 na konci léta.

Loučíme se tedy s řadou, jež zvládala uspokojit potřeby uživatelů i s blížícím se koncem.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.