imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Je vaše Apple ID zablokováno? Nejste jediní!


Apple z neznámých důvodů zablkoval Apple ID několika uživatelů po celém světě. Ukážeme vám, co dělat, pokud se to týká i vás.

Nedávno jsme narazili na velmi zajímavou pop-up zprávu. Jedno z našich zařízení nám oznámilo, že z bezpečnostních důvodů zablokovalo používané Apple ID. Před tím jsme se s tím nikdy nesetkali, a tak jsme museli trochu pátrat.

Naštěstí stačilo resetovat heslo a dále jsme to tedy neřešili. Dnes jsme se ovšem dozvěděli, že jsme nebyli zdaleka jediní. Na Reddit a Twitter psala celá řada uživatelů se stejným problémem. V každém případě bylo Apple ID nečekaně zablokováno, i když uživatelé používali dvou faktorovou autentizaci.

Důvod zablokování Apple prozatím neosvětlil. Nicméně na na webovýchs tránkách Applu je uveden článek, který tvrdí:

Pokud vy nebo někdo jiný několikrát za sebou špatně zadá vaše heslo, odpovědi na bezpečnostní otázky nebo jiné údaje účtu, vaše Apple ID se v zájmu vaší ochrany automaticky zablokuje a nebudete se moct přihlásit ke službám Apple. Apple ID odemknete ověřením své identity.

Jen doufáme, že se někdo nesnažil ukrást naše data. Pokud se vás tato událost týká, stačí postupovat podle kroků uvedených na stránkách Applu a po obnovení hesla fungovat jako obvykle.

Pokud získáme na toto téma více informací, budeme vás neprodleně informovat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.