imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

dav

Jedenáctitisícová fronta na zlevněný iPhone


V Malajsii přilákala do obchodu v jednom nákupním středisku sleva 11 tisíc lidí. Co za celou situací stálo?

V Malajsii se potkaly dva zajímavé sociální fenomény:

  • láska k Applu,
  • a „zlatá horečka“.
zlatá horečka

Ten první není potřeba vysvětlovat. I my produkty Applu zbožňujeme, a pokud tento článek čtete, pravděpodobně je zbožňujete také. Stejně se přitom cítí velká část světa. Apple měl vždy silnou základnu fanoušků, přičemž někteří z nich jsou schopní před uvedením nového zařízení několik dní stanovat před obchodem.

Druhým fenoménem myslíme touhu lidí vlastnit kvalitní produkt za nižší cenu. Celosvětové šílenství v podobě Black Friday dokazuje, že spousta lidí po slevových akcích prahne. To nepředstavuje žádný problém. Většina z nás musí pro vytoužený produkt tvrdě pracovat.

Problém ovšem nastává, když se tyto dva fenomény potkají a vytvoří něco takového:

Pro lepší představu se jedná o jedenáct tisíc dospělých lidí, kteří čekají na otevření obchodu v malajsijském nákupním středisku. Obchod samozřejmě prodává produkty Applu. Ze skladu se potřeboval zbavit 200 zařízení, včetně 10 iPhonů 5s za 50 dolarů. A to byla chyba.

Naprosto chápeme prvních 200 lidí, že si počkají. Ale zbylých 10 800? Zařadili byste se vy do fronty jako 7283. v řadě? To čekají, že ti všichni před nimi se šli na slevy jen podívat? To asi nikdy nepochopíme. No, nechme to být.

fronta

(Slevy byly z důvodu bezpečnosti odvolány.)

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.