imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

jobs a gates se shodli

Jedna věc, na které se Steve Jobs a Bill Gates shodli


Dva vedoucí muži informačních technologií se na mnoha věcech neshodli, někdy byli přesvědčení o naprostém opaku, přesto nešlo o opravdovou nenávist. Na jedné věci se ale přeci jen shodli: děti by chytré telefony mít neměly.

Vztah mezi zakladateli Applu a Microsoftu byl vždy poněkud zvláštní. Po Silicon Valley kolují legendy, jak po sobě tyto dvě osobnosti řvali a zároveň uznávali práci jeden druhého. Šlo o takovou malou „italskou domácnost“ a bylo nemožné, aby v rámci své práce k sobě neměli blízko, ačkoliv se zrovna nemuseli mít úplně v lásce. Gates často navštěvoval vývojový tým v Cupertinu a on sám s Microsoftem dokonce pomohl softwarovému vývoji a úspěchu počítače Apple II.

jobs a gates se shodli

Steve Jobs onu laskavost vrátil, i když se svého rivala snažil vždy nějakým způsobem oklamat. Jobs byl schopen Microsoft přesvědčit, že ho Apple vůbec nepotřebuje, ačkoliv ani jedna ze společností by nebyla schopná vyrůst do takových rozměrů bez té druhé. Jobs se na Billa Gatese velice naštval v roce 1985, když Microsoft vydal Windows a Jobs spatřil grafické rozhraní charakteristické pro Macintosh. Gates moc dobře věděl, že tento nápad nepochází přímo od Applu, i když Jobs doslova zuřil.

Nicméně na jedné věci se bez pochyb shodli, a to bylo spojení dětí a počítačů. Oba se v minulosti na toto téma vyjádřili, že pevně věří tomu, že by se měl omezit přístup dětí k informačním technologiím. Bill Gates v jednom rozhovoru řekl, že jeho děti nedostaly vlastní telefon, dokud jim nebylo 14 let, a co víc, zakladatel Microsoftu jim dokonce vymezil čas, po který mohou sedět u počítače. Jobs zavedl to samé.

Bill Gates to vysvětloval tím, že děti se nechají do tohoto světa lehce vtáhnout a nedostatek spánku na ně může mít negativní vliv. Podle něj měly informační technologie na životy lidí rozhodně pozitivní vliv, ale může se stát, že to s jejich používáním mohou přehánět. To se naplnilo do posledního písmene, jakmile se stala chytrá zařízení dostupná pro všechny: podle průzkumů stráví děti v USA na svém telefonu v průměru 7,5 hodiny denně. A to rozhodně není zdravé, protože když člověk začne využívat tento zdroj komunikace příliš brzy, jeho sociální schopnosti a interakce mohou trpět a nemusí ani správně sociální situace vyhodnocovat.

jobs a gates se shodli

Pro Jobse i Gatese bylo důležité svým dětem zabránit, aby do této propasti spadly. Nick Bilton z New York Times se jednou Jobse zeptal, co si myslí o iPadu jeho děti. Jobs odpověděl, že ještě neměly možnost ho vyzkoušet. Bilton se na to poté zeptal autra Jobsovy biografie, Waltera Isaacsona, který odpověděl:

Každý večer měl Steve se svou rodinou večeři u velkého stolu a bavili se o knihách, historii a dalších věcech. Nikdo nikdy nevytáhl iPad nebo nějaký počítač. Děti na všech těchto zařízeních zřejmě závislé nebyly.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.