imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

nastavení

Jednodušší systémové nastavení v macOS


V Macu byla nalezena menší bezpečnostní chyba, která vám zpřístupní pokročilé nastavení. Někdo to tedy nemusí brát jako chybu, ale jako vlastnost.

Bezpečnost především. Zejména při ochraně osobních dat. Lze to ale s ochranou přehánět? Přesně to nás napadlo, když jsme museli naše heslo zadávat podvacáté v řadě při přizpůsobování ne až tak důležitého nastavení.

Pokud chcete vypnout automatické nastavení jasu displeje při odpojení ze zásuvky, musíte kliknout na zámek v levém dolním rohu pod System Preferences > Energy Saver a zadat heslo. Nejedná se o žádný problém, při méně důležitých nastavení může být ale neustálé zadávání hesla poněkud otravné.

oko

V nejnovější verzi macOS High Sierra (10.13.2) byla nicméně nalezena chybka, které dovoluje do podobných méně důležitých nastavení vstoupit s jakýmkoliv heslem. Spousta uživatelů to může považovat za bug, pro ostatní se ale může jednat o užitečnou vlastnost:

  • otevřete System Preferences,
  • vstupte do App Store nastavení,
  • klikněte na zámek v levém dolním rohu,
  • zadejte jakékoliv heslo, nebo nechejte pole prázdné,
  • stiskněte Enter a je to.
nastavení

Je zajímavé, že například aktualizace jsou chráněné heslem, přičemž nastavení App Store Password, které je důležitější, chráněné heslem není. Problém bude nicméně vyřešen s příchodem macOS verze 10.13.3.

Naštěstí se nejedná o žádnou závažnou chybu. Věříme, že má Apple to nejhorší za sebou a další verze již budou bez podobných chybiček.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.