imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jimmy Iovine dle všeho opouští Apple


Celosvětově známý producent byl jedním z největších jmen hudební nabídky od Applu. Pomohl získat Beats, bez něj by iPody a iTunes nebyly tím, čím jsou dnes, a velkou měrou se zasadil i o vznik Apple Music.

Přestože vám jeho jméno třeba nic neříká, rozhodně znáte výsledky jeho práce. Čtyřiašedesátiletý gentleman je velkou postavou hudebního průmysl, kde zanechal stopu jako producent, inženýr a majitel jednoho z labelů. Je spoluzakladatelem Interscope Records a v roce 2006 nechyběl u vzniku značky Beats.

John Lennon, U2, Snoop Dogg, Tupac, Dr. Dre, Eminem, Lady Gaga – to je jen několik z velkých jmen, s nimiž Iovine v posledních několika letech spolupracoval, ve velké části jako producent. Jde o skutečně velké jméno hudebního byznysu.

Jimmy Iovine

Přestože s Applem spolupracoval již dříve, oficiálně se stal zaměstnancem americké firmy v roce 2014. Vše navíc vypadá, že celá spolupráce fungovala perfektně. On byl tím, kdo přesvědčil Tima Cooka k nákupu společnosti Beats, aby se na hudebním trhu udrželi ve hře. K situaci řekl následující:

Přesvědčil jsem ho, aby tuto firmu koupil. Řekl jsem: ‚Nechci pracovat pro nikoho jiného. Chci, aby tohle Apple udělal. Vím, že to v Applu zvládnu. Nechci to nakupovat. Chci přijít sem, do firmy Steva Jobse. Já vás znám; vím, čeho jste schopni; vím, že chápete popkulturu. Vím, že teď máte mezeru v hudebním segmentu; nechte mě ji zacelit.‘ Myslím, že jsem to řekl asi dva roky před tím, než mi řekli ano. […] Když Steve zemřel, a s nástupem streamování, jsem viděl, že něco potřebují. Skvěle tam zapadlo Beats Music.

Jimmy Iovine, Tim Cook, Dr. Dre a Eddy Cue

A teď vidíme, že měl pravdu. Od té doby, co v Cupertinu pracoval na Apple Music, získal službě 30 milionů předplatitelů a jeho nápadem bylo, aby se služba otevřela i dalším druhům obsahu. Jak říká: „Potřebuje to být více než jen hromada písniček a pár playlistů.“ On je tak jedním z těch, kteří jsou zodpovědní za Planet of Apps nebo Carpool Karaoke.

Iovine byl jedním z hlavních, kteří tvořili motor Applu. Jeho odchod je tudíž pro firmu mnohem bolestivější. Přestože sám neoznámil, že končí, tak se zdroje Hits Daily Double, Billboard a Bloomberg shodují na pravdivosti spekulací.

Pokud se nakonec potvrdí, že Iovine v srpnu společnost opustí, bude to přesně po poslední splátce za akvizici Beats. Důvod je dosud neznámý. Bloomberg tvrdí, že jde o interní neshody, konkrétně došlo i na několik hádek s dalšími leadery, jako je Eddy Cue – SVP Applu pro internetový software a služby. Také se hodí dodat, že Iovinovi bude v březnu 65 let, takže jde možná prostě jen do důchodu.

Jimmy Iovine, Bono, Steve a The Edge 26. října 2004

Na každý pád bude jeho odchod pro Apple obrovskou ztrátou. Na druhou stranu svou práci udělal na jedničku s hvězdičkou, dokázal totiž posadit Apple zpátky do světla reflektorů současného hudebního trhu.

Zdroj: Engadget

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.