imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jmenuje se “IP Box” a dokáže hacknout iPhone


IP Box, černá skříňka, která se dokáže pomocí propojení přes USB dostat do vašeho zařízení s iOS 8.1 a zjistit tak přístupové heslo, byla nedávno testována bezpečnostní společností MDSec. Zařízení vyzkouší všechny možné čtyřciferné PIN kombinace, přičemž je schopno obejít uzamykání po deseti neúspěšných pokusech.

Po každém pokusu je zařízení schopno změřit světelný level obrazovky iPhonu, čímž zjistí, zda se mu podařilo dostat na vaši úvodní obrazovku a heslo překonat. Pokud se tak nestane, rychle restartuje iPhone, aby se tak vyhnul počítadlu neúspěšných pokusů zadávání PIN kódu.

ip box

Pokud však zohledňuje tento fakt, pak mu bude přístup do iPhonu trvat opravdu dlouho. Server 9to5Mac upozornil na to, že pokud se chceme tímto způsobem dostat do jakéhokoliv iPhonu, zabere to přibližně 111 hodin (průměr je asi 55 hodin).

Zloději iPhonů se možná těší, až si IP Box objednají, ale je třeba myslet i na fakt, že zařízení je třeba v tomto případě odpojit od jakéhokoliv připojení, protože během 111 hodin, po které bude zloděj čekat na finální PIN, může skutečný vlastník pomocí Find My iPhone své zařízení nalézt.

Samozřejmě o této technice již Apple ví a v nejnovější verzi operačního systému iOS 8.1.1 bude tento “malý” problém odstraněn. Pokud se však o vaše zařízení nyní bojíte, stačí, když si jednoduše přes nastavení zvolíte delší PIN. Stačí jít do složky Touch ID a heslo, kde vypnete položku Jednoduché heslo a si zvolíte nové.

Zdroj: MacTrast

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.