imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jony Ive a jeho diamantový prsten


Mohlo by se jednat o jméno nové celovečerní pohádky, jde se ale o skutečnost: vedoucí designu Applu se spojil s kolegou Marcem Newsonem a vytvořili diamantový prsten v hodnotě 250 000 dolarů.

Designéři Marc Newson a Jony Ive nejsou pouze staří přátelé, ale od roku 2014 také kolegové. A nejedná se ani o jejich první spolupráci. Po unikátní kameře Leica a vánočním stromečku pro londýnský hotel Claridge přichází dosud jejich zřejmě nejdražší výtvor ve formě diamantového prstenu.

Nejedná se ovšem o klasický prsten pouze osázený několika diamanty. Tento prsten je celý vyroben z jednolitého kusu velkého diamantu. Přesněji řečeno bude, protože ještě není hotový a tvůrci prozatím zveřejněli designový plán.

Prsten je určen osobě, která vyhraje stanovenou aukci. Pokud se tedy najde někdo, kdo bude ochoten zaplatit odhadovanou cenu mezi 150 000 a 250 000 dolary.

Nejedná se o všem o akci z dlouhé chvíle, ale výtěžek poputuje na Bonovu charitu RED. Aukce se uskuteční 5. prosince v Miami a všichni mají možnost se jí zúčastnit. Pánové, sbalte kufr plný peněz a zapečte prsten do koláčku pro svou milovanou, stejně jako v amerických filmech. Negarantujeme, že jí po takovém gestu zbydou všechny zuby, dojatá ale bude každopádně.

Poměrně zajímavý den: zlaté Apple Watch a diamantový prsten. No nic, alespoň máte za co utratit své miliony ušetřené během Black Friday.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.